Informacje dotyczące szkolenia
35-godzinny program szkoleniowy Industry 4.0 i cyberbezpieczeństwo to cykl spotkań prowadzony w formie hybrydowej. Zajęcia „online na żywo” z Ekspertami przeplatane są lekcjami w formie wideo na platformie szkoleniowej Opexity. Podczas szkolenia uczestnicy będą mieli okazję poznać pionierów w obszarze wdrażania rozwiązań Industry 4.0 i cyberbezpieczeństwa w Polsce i na świecie. Eksperci przeprowadzoną uczestników szkolenia przez 6 modułów szkoleniowych, obejmujących zagadnienia tematyczne, takie jak: zbieranie i wnioskowanie z danych w koncepcji Industry 4.0, skuteczne zarządzanie danymi w organizacji, sztuczna inteligencja i jej zastosowanie w Przemyśle 4.0, symulacje komputerowe scenariuszy optymalizacyjnych i modelowanie 3D, technologie rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości (praktyczne warsztaty z wykorzystaniem technologii VR) oraz cyberbezpieczeństwo.
Adresaci szkolenia
Korzyści
Dlaczego warto wziąć udział w tym szkoleniu?
- Prowadzący szkolenie to Praktycy - Eksperci z bogatym doświadczeniem.
- 10-tygodniowy dostęp do platformy Opexity z dodatkowymi materiałami szkoleniowymi.
- Zajęcia z wykorzystaniem technologii VR i symulacji przepływu procesów.
- Warsztatowa forma szkolenia wraz z licznymi case studies oraz ćwiczeniami.
- Jedyny taki program merytoryczny szkolenia na rynku łączący w sobie zagadnienia związane z Industry 4.0 i cyberbezpieczeństwem.
- Zdobyta wiedza poświadczona jest eksperckimi certyfikatami – w języku polskim i angielskim.
- Możliwość zdobycia praktycznych umiejętności w zakresie wykorzystania narzędzi sztucznej inteligencji i nowoczesnych technologii w biznesie.

Program szkolenia Industry 4.0 i cyberbezpieczeństwo
- Dane i ich znaczenie.
- Od Data-Informed do Data-Driven, czyli organizacja napędzana danymi.
- Jak zbudować efektywnie działający zespół w organizacji?
- Tworzenie, monitorowanie i zarządzanie KPI.
- Mierzenie produktywności danego gniazda produkcyjnego za pomocą KOSU.
- Określenie celu mapowania i omówienie sposobów mapowania procesów w organizacji – schemat blokowy, value stream mapping, analiza przepływu, symulacje komputerowe.
- Analiza przepływu – obserwacja procesu, zestawienie i analiza zebranych podczas obserwacji wniosków, określenie potencjału do doskonalenia i planowanie działań doskonalących procesy.
- Value Stream Mapping – wybór odpowiedniego produktu do mapowania, zasady i symbole obowiązujące podczas zbierania i graficznego przedstawiania danych, etapy tworzenia mapy strumienia wartości, interpretacja wyników i wskazanie potencjałów do doskonalenia.
- Statistical Process Control and Measurement Systems Analysis.
- Statystyczna kontrola procesu (SPC) – zbiór metod optymalizacji procesów i ich doskonalenie za pomocą wybranych narzędzi statystycznych.
- Tworzenie kart kontrolnych i praktyczne przykłady ich zastosowania. Omówienie budowy i rodzajów kart kontrolnych.
- Technologie i koncepcje wspierajace budowe organizacji Data-driven - czyli od self service do enterprise scale analytics.
- Integracja systemów i przepływ danych.
- Od danych do informacji czyli BI w praktyce.
- Zarządzanie danymi i ich jakością.
- Technologia sztucznej inteligencji.
- Przykładowe algorytmy uczenia maszynowego - drzewa decyzyjne i sieci neuronowe.
- Data Science i tworzenie modelu w praktyce.
- Skuteczne wdrażanie rozwiązań AI w organizacji.
- Czym jest Data Governance? O idei, o Data Management, o nowych stanowiskach i co daje “poukładanie” danych.
- Skuteczne wdrażanie i utrzymywanie rozwiązań sztucznej inteligencji w organizacji.
- Proces wdrażania AI i utrzymania rozwiązań (ML Operations).
- Aspekty prawne związane z wykorzystaniem danych.
- Case study - zastosowanie sztucznej inteligencji w Przemyśle 4.0 - wykrywanie anomalii i predictive maintenance, forecasting i analizy what-if.
- Zasady projektowania layoutów produkcyjnych.
- Symulacja komputerowa - narzędzie pozwalające na modelowanie 3D złożonych systemów produkcyjnych i usługowych oraz testowanie scenariuszy optymalizacyjnych.
- Praktyczne przykłady wykorzystania symulacji komputerowej i modeli 3D w firmie przemysłowej.
- Symulacja komputerowa w praktyce - wykorzystanie programu FlexSim do przeprowadzanie eksperymentów symulacyjnych.
- Rola robotów autonomicznych w przedsiębiorstwach. 4 prawa robotyki.
- Metody, zalety i ograniczenia wytwarzania addytywnego (Additive Manufacturing - AM).
- Wykorzystanie nowoczesnych technologii w kontekście koncepcji Lean Manufacturing.
- Wprowadzenie do technologii Augmented reality (AR) i Virtual Reality (VR).
- Rodzaje i typy urządzeń, trendy i zastosowanie wybranych rodzajów aplikacji, potencjalne zagrożenia dla użytkownika korzystającego z technologii rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości.
- Możliwości wykorzystania rzeczywistości rozszerzonej (Augmented Reality - AR).
- Praktyczne warsztaty z wykorzystaniem technologii VR. Symulacja procesu szkolenia w środowisku wirtualnym.
- Augmented Reality i Virtual Reality w branży przemysłowej - zakres i skala optymalizacji funkcjonowania przedsiębiorstwa z wykorzystaniem technologii AV/VR.
- Omówienie pojęcia cyberbezpieczeństwa, cyberprzestępczości i cyberataku: rodzaje zagrożeń, typy atakujących, motywacja.
- Czy warto dbać o bezpieczeństwo technologii informatycznych? Rachunek zysków i strat.
- Implementacja cyberbezpieczeństwa w przedsiębiorstwie.
- Poprawa bezpieczeństwa ludzi, procesów i technologii.
- Pryncypia cybersecurity.
- Technologia: Usługi audytu zerowego (security assesment) i stałego utrzymania cyberbezpieczeństwa przy użyciu Security Operations Center (SOC).
- Procesy i weryfikacja stanu aktualnego wraz z przygotowaniem roadmapy cyber dla 12 miesięcznego okresu.
- Ludzie: weryfikacja wiedzy dot. higieny cybersecurity.
- OSINT, socjotechnika i ataki typu phishing wraz z przykładami.
- Hasła dostępu: wytyczne, metody weryfikacji wycieku, menedżery haseł i Two-factor Authentication (2FA).
- Bezpieczeństwo urządzeń w firmie oraz w warunkach domowych.
- Dobre nawyki cybersecurity: wytyczne, szkolenia security awareness, symulowane kampanie phishingowe.
Szkolenie poprowadzą


Niemal dwie dekady doświadczenia w projektowaniu, wdrażaniu i optymalizacji rozwiązań z obszaru Business Intelligence i Data Warehouse. Przez ostatnie lata Bartek współpracuje z klientami i partnerami Microsoft transformując ich rozwiązania z obszaru danych do chmury publicznej. Jeden z głównych ewangelistów technologii takich jak Power BI, Azure Data Explorer czy Azure Synapse Analytics w Polsce i CEE. Ceniony ekspert w zakresie licencjonowania produktów Microsoft oraz Software Asset Management. Autor wielu publikacji oraz prelegent na konferencjach i warsztatach technologicznych. Posiada liczne certyfikacje m.in. Microsoft Certified Trainer, MCSE Business Intelligence & Data Platform. W latach 2013-2015 uhonorowany tytułem MVP w kategorii SQL Server | Data Platform. Współtwórca i autor www.datainsiders.space oraz www.sql4you.info. Propagator i zwolennik pracy zdalnej, który czas po pracy spędza z dala od maila, telefonu i świata technologii.


Biocybernetyk, specjalista w dziedzinie sztucznej inteligencji. Współzałożyciel i CEO Aigorithmics sp. z o.o., członek zarządu Fundacji AI Law Tech, wykładowca w ramach studiów podyplomowych Biznes.AI: Technologia, Prawo, Zastosowanie Sztucznej Inteligencji prowadzonych przez Akademię Leona Koźmińskiego. W latach 1997-2016 adiunkt na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej Akademii Górniczo-Hutniczej. Efekty swoich prac naukowych zamieścił w ponad 50 publikacjach. Prelegent na szeregu konferencji naukowych i biznesowych. Od przeszło 20 lat zajmuje się analizą danych oraz tworzeniem inteligentnych rozwiązań wpierających biznes. Specjalizuje się w szeroko rozumianych procesach transformacji cyfrowej, jak również w zaawansowanej analizie danych opartej o narzędzia klasy Big Data, Machine Learning i Deep Learning.


Absolwent Politechniki Śląskiej, SGH i Akademii Leona Koźmińskiego w obszarze IT oraz ponad 15-letne doświadczenie na rynku. Współzałożyciel Binary Water sp. z o.o., startupu dostarczającego rozwiązania cybersecurity. Zaplecze techniczne w obszarze sieci komputerowych, biometrii oraz cyberbezpieczeństwa wsparte doświadczeniem presales i sprzedażowym z naciskiem na obszar cybersecurity. Tomek posiada liczne certyfikacje z obszaru projektowego, cyber, rozwiązań chmurowych i poszczególnych technologii wspierających zapewnienie bezpieczeństwa w firmach. Wolny czas spędza przy retro komputerach i twardym sci-fi.


Pracownik badawczo-dydaktyczny na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Stopień doktora nauk fizycznych uzyskał w ramach badań z dziedziny analizy danych w fizyce cząstek elementarnych uczestnicząc w międzynarodowej współpracy LHCb w ośrodku CERN (Szwajcaria), gdzie jednym z podstawowych elementów jego działalności był rozwój oprogramowana eksperymentu oraz analiza danych. Dydaktyk wdrażający nowe technologie w proces dydaktyczny zarządzania projektami, wytwarzania oprogramowania, czy wykorzystania technologii AR/VR. Założyciel i kierownik dydaktycznego laboratorium VR. Jeden z głównych architektów przepływu informacji oraz administrator wydziałowych serwisów zarządzania pracą. Certyfikowany menadżer PRINCE2. Entuzjasta metodyk zwinnych, inicjator współpracy środowiska akademickiego z przemysłem. W LUQAM pełni funkcję koordynatora projektów R&D w zakresie oprogramowania.


Absolwentka studiów matematycznych na Wydziale Matematyki Stosowanej AGH ze specjalizacją ‘Matematyka obliczeniowa i komputerowa’. Data Scientist w firmie Aigorithmics, ekspertka Fundacji AI Law Tech, członkini Grupy Roboczej ds. Sztucznej Inteligencji (GRAI) przy KPRM. Specjalistka od metod statystycznych, numerycznych, sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego i głębokiego uczenia.
Cena szkolenia
4800 zł netto + VAT
Jesteś studentem? Skorzystaj z dofinansowania do szkolenia!
Zachęcamy do
kontaktu!Partnerzy
FAQ
Szkolenie skierowane jest do osób zainteresowanych pogłębieniem wiedzy na temat wykorzystania systemów informatycznych i nowoczesnych technologii do poprawiania wewnętrznych procesów w organizacji i zwiększania konkurencyjności przedsiębiorstwa.
Nie. Podczas szkolenia nie jest wymagane posiadanie specjalnych programów komputerowych, czy też aplikacji.
Szkolenie prowadzone jest w formie hybrydowej. Część wideoszkoleniowa realizowana jest za pośrednictwem platformy szkoleniowej Opexity (7h), część z Ekspertami prowadzona jest w formie online za pośrednictwem platformy Click-Meeting (21h) oraz jeden dzień szkolenia (7h – symulacja procesu w środowisku wirtualnym z wykorzystaniem sprzętu VR) prowadzony jest formie stacjonarnej w biurze Luqam w Krakowie.
Zgłoszenia należy dokonać poprzez wypełnienie formularza rejestracyjnego. Formularz rejestracyjny na szkolenie Industry 4.0 i cyberbezpieczeństwo dostępny jest pod adresem: https://www.opexity.com/set/formularz-rejestracyjny-industry-4-0/.
Szkolenie kończy się w dniu 9.12.2022 (data ostatniego spotkania z Ekspertem). W ramach szkolenia zorganizowanych jest 5 spotkań z Ekspertami (w tym jedno stacjonarne), które odbywają się w dniach 4.11.2022, 14.11.2022, 28.11.2022, 02.12.2022 oraz 9.12.2022.
Każda lekcja na platformie Opexity dotyczy jednego, konkretnego zagadnienia i trwa od 7 do 30 minut. W każdej lekcji obecny jest trener – prowadzący, który dzieli się swoim doświadczeniem zdobytym przy realizacji różnego typu projektów optymalizacyjnych. Lekcje obfitują w praktyczne porady i przykłady, które ułatwiają zrozumienie treści.
Warunkiem ukończenia szkolenia jest obecność uczestnika przynajmniej na 4 z 5 spotkań na żywo z Ekspertami oraz zdanie testów wiedzy na platformie szkoleniowej Opexity przynamniej na 80%.
W przypadku rezygnacji ze szkolenia przed jego uruchomieniem wpłacona kwota zostanie zwrócona Uczestnikowi do 3 dni roboczych od daty otrzymania rezygnacji. Uczestnik, który zrezygnuje w trakcie trwania szkolenia nie otrzymuje zwrotu wpłaconej kwoty za szkolenie.